Burnun görünümünde farklılık yaratmak ve yeniden şekil vermeye burun estetiği denilir. Trafik kazalarında hasar görmüş burunlar, ev ya da iş kazalarında kırılan burunlar ya da nefes almakta zorlanan burunlar için bu operasyon uygulanır. Tıp dilinde rinoplasti olarak adlandırılır. Türkiye’de her şehirde uygulandığı gibi, Ankara burun estetiği konusunda da uzmandır.

Burnumuzun şeklinin değişmesi ya da sağlık açısından sıkıntılarımızın giderilmesi için burun estetik ameliyatından korkmamalı ve kaçmamalıyız.

 Ankara Burun Estetiği Ameliyatlarında Neler Yapılıyor?

  • *Burundaki kemer düzeltiliyor.
  • *Burundaki yamukluk düzeltiliyor.
  • *Burun delikleri aynı orantıda değilse düzeltiliyor.
  • *Burun ucu kalınsa inceltiliyor ve kaldırılıyor.
  • *Daha önceki başarısız ameliyatlar düzeltiliyor.
  • *Kaza ve yaralanma sonrası kırıklar tedavi ediliyor.
  • *Nefes almada sorun yaşıyorsanız tedavi ediliyor.
  • *Horlamaya bağlı burun etinizi aldırabilirsiniz.
  • *Yeni bir çehreye ve simaya sahip olabilirsiniz.

Ameliyat birkaç saat sürer. Lokal ya da genel anestezi yöntemi kullanılır. Ameliyatta burnun derisinin altındaki dokular ve kıkırdaklar kaldırılır, buruna yeni şekli verildikten sonra tekrar iskeletin üzerine yayılarak ameliyat tamamlanır. Ankara burun estetiği dalında birçok başarılı doktorumuz vardır.

Burun Estetiği Ameliyatlarında Bilmeniz Gerekenler

Ameliyat genel anestezi olarak yapılacağı için öncesinde bir form doldurmanız gerekir. Burada var ise diğer hastalıklarınız ile ilgili sorular vardır. Bu soruları doğru cevaplamanız gerekmektedir. Doğru doktoru seçip, kendinizi psikolojik olarak hazır hissetmeniz gereklidir.

Ameliyat sonrası hafif sızlama olabilir. Bu normal bir durumdur. Mikrop kapmaması için burnunuz bandajlı olacaktır. Burun deliklerinde tamponlar olacaktır. Doktorunuzun uygun gördüğü sürede bu bandajlar açılacaktır. Burnunuza dokunmadan önce elinizi dezenfekte ediniz. Yatakta yan yatınız, mümkünse gözlük takmayın. Gözlük kullanıyorsanız eğer lens kullanmayı tercih edin. Birkaç hafta spor yapmayın, sümkürmeyin. Aşırı sıcak yerlerden uzak durun ve burnunuzu darbelere karşı koruyun.

Diyelim ki burnunuzu yaptırmaya karar verdiniz ve bunun için araştırmaya başladınız. Size uygun olan doktoru buldunuz ve muayeneye gittiniz. Yüzünüze ve sizin istediğiniz buruna göre doktorunuzdan 3D görüntü isteyip operasyondan önce, nasıl bir buruna sahip olacağınızı görebilirsiniz. Ankara burun estetiği doktorları sizin bu isteğinizi yerine getirebilir. Doktor listelerinden özgeçmişlerine bakıp, yaptıkları operasyonları inceleyip karar verebilirsiniz. Operasyon öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gerekenleri doktorunuzdan öğrenip uygularsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz