Burun ameliyatı, ülkemiz çapında sıklıkla tercih edilmekte olan ve estetik adına da önemli bir rol oynayan operasyon birimlerine verilen isimdir. Günümüzde birçok hastane, güzellik merkezi ve operasyon ofisi tarzı ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Hal böyle olunca sektörde yüksek bir rekabet ortamı oluşmuş ve burun ameliyatı fiyatı konusunda oldukça çeşitli senaryolar ortaya konulmuştur. Yüksek fiyatlandırma tarifelerine sahip olan hastane tarzı birimler bulunurken düşük fiyat birimlerini bünyesinde barındırmakta olan operasyon merkezleri de bulunmaktadır. Yani burun ameliyatı fiyatları ne kadar sorusunun cevabı, sizin hangi birimde burun estetiği yaptırdığınıza ve operasyonunun önemine göre değişim göstermektedir.  

Ucuz ve Kaliteli Burun Ameliyatı  

Burun ameliyatları, her ne kadar yüksek müşteri talebinde olan bir operasyon çeşidi olsa da fiyatlandırma bakımından yüksek noktalarda seyretmektedir. Hal böyle olunca burun bölgesinden sorun yaşamakta olan kişilerin bu ameliyatı sağlayabilmeleri zorlaşmakta ve hayat kalitelerinde azalma yaşanmaktadır. Bu durumun önüne geçmek isteyen birçok firma, kaliteli ve ucuz burun eti ameliyatı tarzı hizmetleri sunmaya başlamış ve iyileşme sürecinde de rekor bir zaman dilimini hastalarına garanti etmeye başlamıştır. Burun ameliyatı fiyat konusunda bireylerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, merdiven altı firmalar bazında gerçekleştirilmekte olan ameliyat birimlerine kanmamaktadır. Aksi taktirde burun ameliyatı sonrası geri dönüşü olmayan komplikasyonlarla karşılaşılması işten bile olmayacaktır. 

Burun Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar Olmalıdır? 

Burun ameliyatı, günümüzde estetik alanına girmekte olan ve yüksek fiyatlandırma tarifeleri ile her daim eleştirilere konu olan bir sektör birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hal böyle olunca kişilerin hangi maliyetlerin burun ameliyatı için normal olduğunu veya hangi operasyon ücretinin merdin altı olduğunu karıştırmaları ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda gerçekleştirilen araştırmalara göre burun küçültme adı verilmekte olan burun estetiği ameliyatı yaklaşık olarak 2.500 ve 8.000 lira arasında değişim göstermektedir. Bu miktarların altında gerçekleştirilen ameliyat birimlerinin gerçekten sağlıksız olabileceği gibi 8.000 liradan yüksek operasyonların ise gereksiz olduğunu bildirmek gereklidir. Tampon kullanılmadan burun estetiğinin gerçekleştirilmesi ile yaklaşık 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Son olarak horlama önleyici operasyonların ise 1.000 TL ile 3.000 TL arasında değişim gösterebileceğini belirtmekte fayda var.