Burun Estetiği Ameliyatı Antalya

İnsan yüzünün en orta yerinde ve dolayısıyla en dikkat çeken yerlerinden birinde bulunan burnun uzun olması,  kemerli olması,  burun ucunun düşük olması, burun deliklerinin büyüklüğü veya simetrik olmaması gibi sebeplerden dolayı burun estetiği yapmak isteyenlerin sayısı sürekli olarak artış göstermektedir. Günümüz itibariyle burun estetiği ameliyatı Antalya şehrinde nitelikli bir şekilde yapılabilmektedir.

Burun sırtındaki çıkıntılı alan veya eksik alan, dudakla burun ucundaki düşüklük veya aşırı yükseklik, burun ucu açısındaki orantısızlık,  burundaki eğrilik,  burun deliklerinin büyüklüğü gibi sorunlarla karşılaşan kişiler burun estetiği ameliyatı ile burnunu düzelttirip estetik bir görünüm sağlarlar. Yine sağlık sorunları olarak ortaya çıkan burunda nefes almayı etkileyen burun orta duvar eğriliği ve burun etleri burun ameliyatı sırasında müdahale edilip düzeltilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Burun estetiği ameliyatı öncesinde hastaya ameliyat süreci, sırası ve sonrasında karşılaşılabilecek sorun ve risklerle ilgili açıklayıcı bilgiler verilmelidir.  Ameliyat öncesi hasta kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalı, takı, aksesuarlarını çıkarmalı, makyajını temizlemelidir. Ameliyat ile buruna yeni estetik şeklini verdikten sonra burun dışına özel bantlar yapıştırıp, üzerinde yaklaşık bir hafta kadar kalacak şekilde plastik atel yerleştirilir. Yaş, cinsiyet, kemik ve kıkırdak yapısındaki farklılıklar ameliyatı ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini de etkiler.

Ameliyat açık rinoloplasti veya kapalı rinoplasti yöntemlerinden biriyle yapılabilir. Kapalı rinoplasti gerek dışarıdan görülebilecek dikiş izi bırakmaması ve gerekse daha kısa sürede iyileşmesi açısından mümkün olduğu takdirde daha fazla tercih edilen yöntemdir. Yine burun estetiği ameliyatı genel anestezi ile yapıldığı gibi sınırlı uyuşturma ile de yapılabilmektedir. Ancak hastanın hareket etme veya heyecanlanma ihtimaline binaen genel anestezi daha fazla önerilir. Kemerli burunlarda genellikle durun üst kemiği törpülenerek istenilen seviyeye indirilir. Bütün bu bilgiler ışığında burun estetiği ameliyatı Antalya kentinde uluslar arası kalite standartlarında yapılmaktadır.

Antalya Gibi Sıcak Bölgelerde Burun Estetiği Ameliyatında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dünyada ilk yüz nakli ameliyatlarından birinin yapıldığı ve bu nedenle tüm dünyada takdirle karşılanan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi dahil olmak üzere özel hastane ve polikliniklerde burun estetiği ameliyatı güvenle yapılabilmektedir. Bilindiği gibi Antalya Akdeniz iklimi etkisi altındadır ve yazları sıcak ve kurak olur.

Burun estetiği ameliyatlarında mevsimsel engel olmamakla birlikte sıcak havalarda terleme sonucu burun alçısının daha kolay gevşeyebilmesi mümkün olduğundan, son yıllarda ameliyat sonrasında burundaki ameliyat bölgesinde kullanılan malzemeler hava geçirgenliği sağladığı için bu sorunlar yaşanmamaktadır. Yaranın iyileşme sürecinde, güneşin etkisi ve bronzlaşmayla birlikte burun estetiği cerrahisi uygulanan bölge renginin daha koyu hale gelebilme ihtimali bulunmaktadır.

Güneşin etkisinden korunmak ve bu renk farklılığını önlemek için doktorun tavsiye edeceği güneş koruyucu kremler ve şapka kullanılmalıdır. Yaz aylarında daha çok kullanılan güneş gözlüklerinin ameliyattan sonra doktorun belirleyeceği belli bir süre kullanılmaması gerekmektedir. Ameliyattan sonra denize ve havuza, ameliyatı yapan plastik cerrahın önerdiği bir süre boyunca girilmemesi gerekir.

Aşırı sıcak nedeni ile burunda meydana gelebilecek muhtemel şişmeyi önlemek için burun ameliyatının yapıldığı günü takip eden 6 hafta boyunca aşırı güneş ışığına maruz kalmaktan uzak durulmalıdır. Elbette ki burun estetiği ameliyatı Antalya gibi sıcak kentlerde yapıldığında biraz daha özen göstermek şarttır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz