Diğer bir adı rinoplasti olan burun estetiği ameliyatı burunda olan şekil bozukluklarını düzeltmek için uygulanan bir estetik operasyondur. Burun yüzün tam ortasında bulunması nedeniyle en dikkat çeken kısımdır. Buda estetik güzellik açısından burnun önemini açıklar. Günümüzde kadın erkek birçok kişi burnunun daha güzel ve yüzüne uyumlu görünmesi için burun estetiği olmaktadır. Estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilendir. Ameliyatı yaptırmaya karar verenlerin öğrenmek istediği şey ise burun estetiği fiyatları 2019 yılında ne kadar olduğudur.

Her yıl değişen fiyatlarla birlikte bu fiyatları etkileyen temel faktörler genellikle aynıdır. Estetik ameliyatın yapılma nedeni ve ameliyatın kapsamı fiyatları büyük ölçüde değiştirir. Ameliyatı yapacak doktora ve hastaneye göre de fiyatlar değişiklik gösterir. Ayrıca ameliyatı yapan doktorun alanında tecrübeli, çok tercih edilen bir doktor olması da fiyat artmasının nedeni olabilir. En doğru fiyatlar için hasta önce doktoruna muayene olmalıdır. Böylece burun estetiği fiyatları 2019 yılı için net bir şekilde öğrenilmiş olur.

Burun Estetiği Ameliyatında Uygulanan Teknikler

Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı teknik ile burun estetiği ameliyatı yapılır. Her iki tekniğinde avantajları ve dezavantajları vardır. Kapalı burun ameliyatında kesiler burnun iç kısmından yapılır. Buradan buruna şekil veren kemik ve kıkırdaklara ulaşılır ve düzeltmeler yapılır. Açık burun ameliyatında ise kemik ve kıkırdaklara ulaşmak için burun deliklerinin orta kısmından burun kanadının iç kısmına kadar bir kesi yapılır.

Kimler Burun Estetiği Ameliyatı Olabilir?

Her yaştan kadın ve erkek burun estetiği ameliyatı olabilir. Ancak 17 yaşından önce uygulanması yüz hala gelişimini tamamlamadığı için tavsiye edilmez. Burun yüz ile orantısız veya büyük ise, buruna yandan bakıldığında kemer varsa, burun ucu sarkık ise, burun ucu ile üst dudak arasındaki açı dar ise, burun ucu geniş ise burun ameliyatı öneriliyor. Yine önden bakıldığında burun büyük ve genişse, burunda eğrilik varsa, burun delikleri geniş veya küçükse, burun kanatları geniş veya küçükse veya nefes alma problemleri varsa burun estetiği ameliyatı olunabilir. Burun estetiği fiyatları 2019 yılı için de ameliyatın uygulanma nedenine göre değişmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz