Estetik ameliyatlar, günümüzde yaygın olarak yapılmaktadır. Vücudunda herhangi bir yerinden memnun olmayan kişiler, estetik ameliyatlara yönelerek istedikleri gibi bir görüntüye ulaşmaktadırlar. En çok tercih edilen estetik ameliyatlarından biri ise burun ameliyatıdır. Burun estetiği, günümüzde çok sayıda kişi tarafından yaptırılmaktadır.

Burunda şekil bozukluğu oluşu insanları rahatsız etmektedir. Bu rahatsızlıklar görüntü açısından kaygı yaratacağı gibi nefes alıp vermede de problem yaratabilmektedir. Bu nedenle insanlar, gerek kendilerini daha iyi ve güzel hissetmek gerekse daha sağlıklı bir yaşama kavuşmak için burun ameliyatına yönelmektedirler. Burna uygulanan estetik ameliyatla burundaki şekil bozuklukları giderilmekte ve yüz yapınıza uygun bir burna kavuşmanız sağlanmaktadır. Bu ameliyattan sonra çoğu hastanın kendine güveni artmakta ve hastalar kendilerini daha mutlu hissetmektedirler.

Burun Estetiği Hazırlık Evresi

Burun estetiği olmaya karar verenlere ilk aşamada doktor muayenesi yapılır. Doktor tarafından burunda ne gibi sorunlar olduğu görülür ve nasıl bir işlem yapılması gerektiği tespit edilir. Hastanın üç boyutlu fotoğrafları çekilir ve yüzüne en iyi gidecek burun yapısı tespit edilerek kişinin yeni burnuyla nasıl görüneceği üç boyutlu olarak hastaya gösterilir. Bu noktada hasta da nasıl bir burun istediğini doktoruyla paylaşır.

Hasta ve doktorun fikirleriyle yeni burnun görüntüsüne karar verilir. Ameliyattan önce ise hastanın bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Ameliyattan bir hafta önce sigara ve alkolü bırakmak, burun estetiği için en önemli noktalardandır. Kan sulandırıcı ilaçların da kullanılmaması gerekmektedir. Hastanın kullandığı ilaçlar varsa bunları mutlaka doktoruna söylemelidir. Doktor, hasta için bir yol haritası çizecektir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği yapılırken hastaya en uygun teknik seçilecektir. Bu ameliyatta açık ve kapalı ameliyat olmak üzere iki teknik uygulanmaktadır. Açık ameliyat tekniğinde burnun ucuna ters olacak şekilde bir V şekli atılır. Bu şekilde bir kesi atılarak burun ameliyatı gerçekleştirilir. Kapalı teknikte ise atılan kesi daha farklıdır.

Kesiler, burnun deliklerinin içinden atılır. Yani burun tam olarak açılmak zorunda kalmaz ve ameliyat burun deliklerinin içinden yapılır. Bu ameliyatta uygulanan tekniğin adı ise video endoskopik görüntüleme tekniğidir. Eğer burun ameliyatı olmaya karar verdiyseniz araştırmanızı iyi yapmalısınız. Güvendiğiniz doktoru bulduğunuzda aklınıza takılan şeyleri ondan öğrenmek, en sağlıklı bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz