Burun Estetiği Öncesi Sonrası

Yüzün orantısını ve güzelliğini belli eden en önemi organ burundur. Güzel bir burun kişinin daha güzel olarak algılanmasını sağlamaktadır. Bu da burun estetiğine olan talepte önemli bir etkendir. Hem sağlık hem de estetik kaygılarla yapılabilen burun estetiği öncesi sonrası şeklinde bakıldığında aradaki fark daha net olarak görülecektir.

İsteyen ve sağlık durumu uygun olan herkese bu operasyonlar yapılabilir. Ancak çocuk yaştaki estetikler tartışmalıdır. Operasyon yapmak mümkün olsa da gelişimini tamamlamamış çocuklarda kıkırdakların zarar görmemesi için yapılması tercih edilmez. Bu nedenle burun estetiği öncesinde yüz gelişiminin tamamlanması çok önemlidir. Yüz gelişimini tamamlaması haricinde yaş bakımından bir üst sınır ise bulunmamaktadır.

Burun Estetiği Beklentileri Ve Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiğinin genel amacı, varsa burundaki sorunları gidermek ve burna kalıcı bir şekil vermektir. Burun ameliyatlarında burun iskeleti ve yumuşak dokulara yapılan müdahalelerle kişinin burnu yeniden şekillendirilir. Böylece yüze daha uyumlu ve orantılı bir burun elde edilmiş olur. İşlem yaptırmak isteyen kimselerin burun estetiği öncesi sonrası çeşitli riskler altında olacağını bilmeleri gerekir.

Burun estetiği ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer konu da SGK’nın güzellik için yaptırılan estetik işlemlerini karşılamadığıdır. Burun ameliyatlarında nefes alma sorunlarını çözen ameliyatlar sigorta tarafından karşılanır. Burun ameliyatlarından sonra hastalar çok ciddi ağrı hissetmezler. Ancak takip eden süreçte, morarma, ağız hareketlerinde zorlanma, burnu tıkanıklığı ve yüzde şişlik gibi şikayetler olabilir. Bunlar zamanla hafifleyip geçecektir.

Burun Estetiği Öncesi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Burun hem estetik açıdan hem de işlev olarak önemli bir organdır. Bu nedenle buraya uygulanan işlemlerin sıkıntısız bir şekilde amacına ulaşabilmesi için doktor tavsiyelerine uymak ve buna göre davranmak gerekir. Burun ameliyatının sonrasında burnun ucunda küçük bir miktar düşme yaşanabilmektedir. Ameliyata bunu bilerek girmekte yarar vardır. Düşmenin miktarı, seçilen ameliyat tekniğine göre değişiklik göstermektedir.

Her insan diğerinden farklı bir yüz yapısına sahip olduğundan burun estetiği öncesi sonrası diğer estetik olan insanlara göre değişik olacaktır. Her insana aynı burnun yapılması gibi bir durum yoktur. Burun estetiğinde önemli olan esas nokta, burnun yüzdeki diğer organlarla gösterdiği uyumdur. Ayrıca estetik sonrasında da burun nefes alma, koklama gibi işlevlerini rahatlıkla yerine getirebilmelidir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz