Burun estetiği hem sağlık hem de dış görünüş için uygulanan operasyonlardandır. Daha çok burun şeklinin istenildiği gibi olmaması halinde yapılmaktadır. Burun estetiği yapılırken burnun üst kısmında ya da ucunda olması halinde yapılan operasyonlar değişmektedir. Burun ucunun düşük ya da geniş olması, burun ucunun simetrik olmaması veya eğrilikler olabilmektedir. Bu durumların dışında burun ucunda bulunan kıkırdakların ayrı olduğu durumlarda bulunmaktadır. Böyle problemlerin olması halinde burun ucu estetiği yapılmaktadır. Burnun üst kısmında kemer bulunmayan kişilere yapılmaktadır. Böyle bir durumunuz var ve estetik yaptırmanız halinde istediğiniz gibi bir görünüme sahip olamazsınız.

Bu estetik yönteminin en önemli özelliği burun kemiklerinin kırılmamasıdır. Müdahale sadece burun ucuna yapılmaktadır. Bu ameliyatın en önemli özelliklerinden biri de tampon ve atel kullanılmamaktadır.

Burun Ucu Estetiği Öncesi ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Burun ucu estetiği bir ameliyattır. Her ameliyatta olduğu gibi öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler bulunmaktadır. Ameliyattan önce şikayetlerinizi doktorunuz ile paylaşmalısınız. Burnunuzun çeşitli açılardan fotoğrafları çekilmektedir. Çekilen fotoğraflar incelenerek sorunun ne olduğu tespit edilir. Nefes alma problemi yaşamadığınız belirlenmektedir. Sinüs filmleri sonucunda bir sorun olmaması halinde ameliyat için gün belirlenir.Kan tahlilleri sonuçlarına bakılır ve anestezi doktoru ile görüşülür. Burun ucu estetiği ameliyatından önce 6 saat bir şey yenilip içilmemelidir.

Ameliyat olunduktan bir gün sonra hasta taburcu edilmektedir ve kısa bir süre içinde normal hayatına dönebilmektedir. Burunda oluşacak şişliklerin daha kolay inebilmesi için başınızı yüksekte tutmalısınız. Birkaç gün sonra duş alabilirsiniz ancak burun üzerinde bulunan bantlar ıslatılmamalıdır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Burun ucunda sorunun ne olduğunun belirlenmesinden sonra burun ucu estetiği ameliyatı süreci başlamaktadır. Ameliyatta kullanılan tekniğin adı kapalı rinoplasti tekniğidir. Burun içinden uygulanmaktadır. Bu neden ile burnun dış kısmında herhangi bir iz kalmamaktadır.

Burun uç yapısında kıkırdak ve yumuşak doku kısmına yeniden şekil verilmektedir. Şekil verilmesinin tamamlanılması ile burun dışına özel bantlar yapıştırılmaktadır. Lokal ya da genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ameliyat süresi 30 -60 dakika arasında değişmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz