Burun ameliyatı sonrası kemik çıkıntısı, oldukça nadir görülmekte olan bir yan etkidir. Ancak karşımıza çıksa da çoğu zaman hastalara zorlamakta olan oluşumlara verilen isimdir. Hastanelerde yapılan burun ameliyatlarından ziyade estetik operasyonların ardından karşımıza çıkmakta olan çıkıntı ihtimali, yine de yok denecek kadar az seviyelerinde seyretmektedir. İlgili durumun oluşabilmesi için estetik sırasında yukarı kaldırılmakta olan ön kısımdan bir kasın zedelenmesi veya kemik oluşumuna zarar verilmesi gerekmektedir. Burun ameliyatı olanlar çapında da hissedilmekte olan bu durum, merdiven altı işlem birimlerinde operasyon sırasında oluşabilecek komplikasyonlar arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca kişilerin estetik kaygılarını en aza indirebilmeleri için kaliteli operasyon merkezlerini seçmeli veya ülkemiz çapında adını duyurmuş ve saygın hastanelerde estetik işlemlerini gerçekleştirmelidir.  

Burun Ameliyatı Sonrası Kemik Çıkıntısı Neden Oluşur? 

Burun ameliyatı iyileşme süreci, bünyesinde birçok komplikasyonu barındırabilecek zaman dilimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar arasında kanama, akıntı ve ödem tarzı hafif ve birçok hap eşliğinde düzelebilecek durumlar yer almaktadır. Fakat merdiven altı operasyon merkezlerinde gerçekleştirilmekte olan her bir burun ameliyatı, bünyesinde oldukça riskli komplikasyonları barındırabilmekteyken kişilerin ölüm riskine varacak düzeyde sorumluluk aldığının da hatırlatılması gerekir. Son zamanlarda karşımıza çıkan ve kişilerin hayat kalitesini oldukça düşüren kemik çıkıntısı, kalitesiz ortamlarda gerçekleştirilen operasyonların bir nedenidir. İşlem yapan doktorun burun bölgesinde kas veya doku zedelenmesine neden olması ile ortaya çıkmakta olan kemik çıkıntısı, yok edilebilmek için ekstra bir ameliyat durumu daha gerektirmektedir.  

Burun Ameliyatı Sonrası Kemik Çıkıntısı Nasıl Önlenir? 

Burun ameliyatı, bünyesinde oldukça az yan etkiyi barındırmakta olan ve ülkemizde gerçekleştirilmekte olan genel operasyonlar çerçevesinde gayet başarılı olabilen işlemlere verilen isimdir. Hal böyle olunca hiçbir sorunu olmasa dahi estetik kaygı taşımakta olan milyonlarca insan, burun ameliyatına onay vermekte ve gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Fakat ucuz ve kalitesi hekimler tarafından gerçekleştirilmekte olan ameliyat işlemleri, geri dönülmez komplikasyonların ve sağlık sorunlarının hedefi altındandır. Bu bağlamda karşımıza çıkmakta olan kemik çıkıntısı, ilgili komplikasyonların en bilinenidir. Sizde ameliyat sonrası kemik çıkıntı durumlarını önleyebilmek için kaliteli ve saygın kurumlardan hizmet alabilirsiniz.