Burun yüz güzelliğini etkileyen en önemli organdır. Bu nedenle tüm dünyada en çok talep edilen ve uygulanan estetik ameliyat burun estetiğidir. En çok uygulanan estetik ameliyat olması nedeniyle burun estetiği fiyatları herkesin merak ettiği bir konudur.

Fiyatlar birçok nedenle çeşitlilik gösterir. Ameliyatı yapacak doktorun tecrübesine ve yapacağı ameliyatın hasta memnuniyetini ne kadar sağlayacağına göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ameliyatın hangi teknikle ve ne amaçla yapılacağı, operasyonun büyüklüğü ve küçüklüğü de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bunlar dışında ameliyatın yapılacağı hastane, hastanenin yeri, ameliyatta kullanılan malzemeler, ameliyatta uygulanan anestezinin türü ve hastanede kalma süresi gibi faktörlerde burun estetiği ameliyatı için hastaların toplam ne kadar ödeyeceklerini değiştirebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir? Niçin Yapılır?

Burun estetiği ameliyatının diğer adı rinoplastidir. Bu ameliyat burunda oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek veya estetik açıdan yüze daha uygun ve güzel bir görünüm kazandırmak için uygulanır. Estetik ameliyat ile burun boyunu küçültmek, burundaki kemik çıkıntısını yok etmek, burun ucunu şekillendirmek ve burun ile üst dudak arasındaki açıyı arttırmak gibi şekil bozuklukları düzeltilebilir. Şekil bozuklukları düşme, çarpma ve kırılma gibi birçok nedenden dolayı oluşmuş olabilir.

Burun estetik kaygılar nedeniyle rahatsızlık veriyorsa, psikolojik sorunlara ve özgüven eksikliğine neden oluyorsa kişi burun şeklini düzeltmek için isteğe bağlı ameliyat olabilir. Nefes almada zorluk çekme gibi sağlık sorunları fonksiyonel burun estetiği ameliyatı ile giderilebilir. Ameliyatla nefes alma zorluğu düzeltilirken istenirse burunun görünümü de düzeltilir. Burun içi eğrilik ve burun eti yakılması estetik ameliyatla birlikte yapılabilir. Burun estetiği fiyatları ameliyatın ne için yapıldığına ve kapsamına göre değişmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı açık ve kapalı olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır. Açık ameliyatta burun ucunda ters v veya basamak şeklinde küçük bir iz kalabilir. Zamanla iz azalır ve görünmeyecek hale gelir. Kapalı ameliyatta ise kesikler burun içine uygulandığı için burnun dışında herhangi bir iz olmaz. Burun estetiği fiyatları bu iki teknikten hangisinin yapılacağına göre de değişiklik gösterebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz