Ameliyatsız Burun Estetiği nedir neler yapılır?

Ameliyatsız Burun Estetiği nedir neler yapılır? Estetik operasyonlar son yıllarda oldukça sık uygulanıyor. Yüzümüzde ya da vücudumuzda beğenmediğimiz yerler varsa bunlar başarılı ameliyatlarla düzelebiliyor. Bazen sağlık sorunları nedeniyle, bazen ise görüntü bakımından doktora başvuruyoruz. Son yıllarda uygulanan ameliyatsız bazı estetik yöntemleri de var. Bunlardan bir tanesi de ameliyatsız burun estetiği.

Ameliyat olmaktan korkan ya da bunun için vakti olmayan kişiler bu yöntemi kullanabilir. Amaç güzel bir buruna sahip olmayı istemek olsa da bu operasyonu yaptırmak için bazı önemli ayrıntıları bilmemiz gerekiyor. Ameliyatsız operasyonda burnumuz küçülmez şekli değişmez. Şeklinde değişiklik istiyorsak o zaman ameliyat olmamız gerekir.

Ameliyatsız Burun Estetiğinde Neler Yapılır?

  • Burun ucu, burnun yan kısımları ve burun kemeri inceltilebilinir.
  • Daha önce geçirdiğimiz burun ameliyatından kalan olumsuzluklar düzeltilebilinir.
  • Burun ucu kaldırılabilinir.
  • Burun ucundaki eğiklik düzeltilir.
  • Burun delikleri aynı büyüklükte değilse asimetrik bir görüntü sağlanabilir.
  • Burun kırılmasından oluşan düzensizlikler giderilebilinir.
  • Daha rahat nefes alabilmek için burun içindeki hava geçiş bölümü rahatlatılabilinir.

Ameliyatsız burun estetiği çok kısa süren bir uygulamadır. Bu bir ameliyat değildir. Narkoz verilmez. Buruna uyuşturucu bir krem sürülür. Ağrısız ve acısız bir işlemdir. İyileşsin diye beklemenize gerek yoktur. Kalıcı ve bir kere olunan bir operasyon değildir. 2 yıla varan bir ömrü vardır.  Uygulamanın fiyatı ameliyata göre daha ucuzdur. Narkoz alması riskli kişiler, ameliyat için zaman bulamayan ve olmak istemeyenler ameliyatsız olarak faydalanabilirler. Burnu için daha farklı istekleri olanlar ( horlamaya karşı burun eti aldırma, burnunu küçülttürme ve şeklini değiştirme gibi) ameliyatlı yöntemi denemeleri gerekir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Kişiye oturur pozisyondayken uyuşturucu krem sürülür. İnce uçlu iğneyle yapılır. Buruna dolgu maddesi iğne yardımıyla verilir. Bu yöntem sayesinde hiçbir acı hissedilmez. 15 dakika gibi kısa bir sürede işlem tamamlanmış olur. Uzman bir doktor tarafından yapıldığında ters bir durumla karşılaşılmaz. Diğer estetik operasyonlarda söz konusu olan kanama, iltihap, şişlik ve morarma gibi yan etkiler burun estetiğinde de olabilir.

 sonrasında güneşten korunmak, aşırı sıcak yerlerde bulunmamak, kısa bir dönem spor yapmamak, burnumuzu darbelerden korumak gerekir.

Daha fazla bilgi için diğer arama sonuçlarına göz atabilirsiniz.

 

BURUN ESTETİĞİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz