Bazen sağlık bazen ise burnun şeklinden memnun olunmaması halinde burun estetiğine başvurulmaktadır. Burun estetiği aslında bir ameliyattır. Her ameliyatta olduğu gibi tam anlamı ile iyileşebilmesi biraz zaman gerektirmektedir.Burun estetiği sonrası ay ay değişim net bir şekilde görülmektedir.

Burun estetiği ameliyatı olan hastalar aynı gün ya da ertesi gün taburcu edilir. Özellik ile ameliyattan sonraki ilk iki gün şişlik çok fazla olmaktadır. Yüzde morluklar oluşmakta ve ağrıyabilmektedir. Ağrının en alt düzeyde olabilmesi için hiloterapi maskesi uygulanmaktadır. Bu maske yaklaşık 4-5 saat arasında yapılmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İlk Ay 

Ameliyattan kısa bir süre sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Özellik ile öksürmek, sümkürmek, ıkınmak, ağır bir yük kaldırmak gibi durumlardan kaçınılmalıdır. Bu durumların yapılması kanama riskini arttırmaktadır. Yemek yeme düzeninde sert besinler başka bir ifade ile kuvvetli çiğneme gerektiren besinler tüketmemeye dikkat edilmelidir.

Burun alçısı yerinden oynatılmamalıdır. 5-10 gün arasında kalmaktadır. Bu süre içinde sıcak su ile alçının ıslanması önlenmelidir. Çünkü sıcak su alçıya zarar vermektedir. Yüzünüzü yıkarken soğuk su kullanmalısınız.  Alçı, doktorunuz tarafından çıkarılmalıdır. Alçının çıkarılması yeni burnunuzu görebilirsiniz. Yüzünüzde şişlikler olabilir. 2-3 hafta içinde şişliklerin büyük bir kısmı geçmektedir. En önemli nokta istirahat etmektir. Ne kadar fazla istirahat ederseniz süreç daha kolay geçecektir.

Burun estetiği ameliyatı sonrası ay ay değişim yaşanmaktadır. Burun estetiği ameliyatı olduktan yaklaşık bir ay sonra yeni burnunuzun şekli belirginleşmeye başlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bir Yıl

Burun estetiği ameliyatı ve burnunuzun son şeklini alması bir süreçtir. Ameliyattan sonra yüzde morluklar oluşmaktadır. Bu morlukların kalıcı hale gelmemesi için 2 ile 3 ay güneş koruyucusu kullanılmalıdır. Güneş ve güneş banyolarından uzak durulmalıdır. 2 ile 3 ay arasında burnunuza tam oturan güneş gözlükleri kullanılmamalıdır.

Yüzünüzde kalan şişliklerin bir kısmı iki ay içinde geçecektir. Kalan şişliklerin tamamen bir yıl içinde inmiş olacaktır. Bir yıl boyunca herhangi bir darbe alınmaması ya da sigara tüketilmesi bu süreci uzatmaktadır. Burun estetiği sonrası ay ay değişim bir yıl boyunca sürmektedir. Bir yılsonunda burnunuzun son şeklini almış olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz